Kody uzdrawiania są techniką wymyśloną przez lekarza - dr Alexandra Loyda, który przez długie lata szukał metody pomagającej uleczyć ciężko chorą żonę. Stały się techniką, dzięki której można się uporać z niemal każdym problemem fizycznym, emocjonalnym i uczuciowym, a także sprawiają, że również życie zawodowe nabiera tempa. Opiera się ona na głównej tezie, że każdy człowiek jest w stanie sam się wyleczyć poprzez własny system odpornościowy, które jest jedynie osłabiany poprzez stres. Innymi słowy, likwidacja stresu pozwala uruchomić się własnym zdolnościom samouleczania i organizm sam zaczyna walczyć z wszelkimi chorobami - które najczęściej są właśnie wynikiem stresu. Oto co autor pisze na ten temat:

"Kontrolą stresu zajmuje się centralny układ nerwowy. W szczególności stres fizjologiczny powstaje na osi podwzgórze-przysadka-nadnercza. W pewnym momenie za najważniejsze gruczoły uważano zarówno podwzgórze jak i przysadkę. W rzeczywistości przysadka jest centrum pośredniczącym w wydzielaniu hormonów do krwiobiegu. Podwzgórze odgrywa rolę procesora dla całego mózgu. Połączone jest z układem limbicznym - ośrodkami emocjonalnymi w mózgu. W rzeczywistości ma ono połączenia nerwowe z każdą częścią mózgu, a z resztą organizmu łączy się dzięki hormonom produkowanym przez siebie i uwalnianym przez przysadkę. Oto krótka lista wybranych funkcji, jakie kontroluje podwzgórze:

  1. Ciśnienie tętnicze krwi
  2. Temperatura ciała
  3. Regulowanie ilości wody w organizmie
  4. Kurczliwość macicy
  5. Produkcja mleka w piersiach
  6. Popędy emocjonalne
  7. Hormon wzrostu
  8. Nadnercza
  9. Hormony tarczycy
  10. Funkcjonowanie organów płciowych

Z fizjologicznego punktu widzenia efekty stresu powodują zmiany we wszystkich wymienionych wyżej narzędziach, w szczególności jeśli chodzi o wydzielanie adrenaliny, kotyzolu, glukozy, insuliny i hormonu wzrostu. Równowaga w autonomicznym układzie nerwowym równa się rozwojowi i uzdrawianiu, a te składają się na zdrowie, podczas gdy brak równowagi, czyli stres w tym układzie, prowadzi do chorób i pogorszenia zdrowia. Tę równowage możemy zmieniać właśnie za pomocą Kodów Uzdrawiania. Dzięki nim stres zostanie usunięty, a układ immunologiczny i zdolność do samouzdrawiania są w stanie poradzić sobie niemal ze wszystkim. Dotyczy to zarówno problemów emocjonalnych jak i fizycznych...."

Dr Loyd wraz z Dr Jonsonem propagują technikę już niemal na całym świecie. Udokumentowano liczne wyzdrownienia, również z bardzo ciężkich chorób.

Zachęcam gorąco do zapoznania się z techniką, która jest prosta i bardzo skuteczna, czego doświadczam na co dzień.

Technika została opisana dokładnie w książce "Kody Uzdrawiania" Alexander Loyd, Ben Johnson. Polecam.