Ruth Mierswa


Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego jesteście tu, na ziemii i jaki jest cel Waszego życia? Jeśli tak, nie jesteście sami. Tylko ja nie znalazłam odpowiedzi w nauce, zorganizowanej religii czy psychologii tradycyjnej.

Byłam jednym z takich poszukiwaczy prawdy. Odkąd byłam dzieckiem, chciałam, bardziej niż cokolwiek innego, wiedzieć, czym jest życie. I tak krok po kroku, odgadywałam odpowiedzi, które spełniały mnie w głębi mojej istoty.

Moim pierwszym krokiem były badania z zakresu psychologii i matematyki na University of Wisconsin oraz podyplomowa praca Porady na NorthwesternUniversity.

Kiedy moi trzej synowie nie potrzebowali już mojej opieki, postanowiłam spędzić cały swój czas na szukaniu odpowiedzi. Czytałam wszystkie psychologiczne i niewyznaniowe książki duchowe, które uważałam że mogą dać mi odpowiedzi, ale nie znalazłam ich.

Moje błędy w sprawach religijnych, również spowodowały wiele cierpienia. Wychowana jako katolik, uczono mnie, że Bóg jest kochający, sprawiedliwy i mądry. Jednak warunki panujące wokół mnie mówiły dokładnie odwrotnie. Dlaczego moja matka umarła, kiedy miałam cztery lata i dlaczego Bóg dał mi niekochającego ojca? Dlaczego tak wiele dzieci przychodzi na świat z ułomnościami fizycznymi, psychicznymi lub emocjonalnymi, podczas gdy niektórzy rodzą się z dobrym zdrowiem i o wysokim poziomie inteligencji? Wiedziałam, że Bóg był z dala od miłości, uczciwości i mądrości.

Miałam świadomość, że mam czas na poszukiwania, ale nie wiedziałam, gdzie szukać. Czułam się sfrustrowana i przygnębiona. Mój mąż, Richard, próbował zapalić we mnie iskrę zainteresowania życiem sugerując, abym poszła do księgarni, "wyłowiła” tylko jedną książkę, która mnie zainteresuje. W tym czasie nic nie było mnie w stanie zainteresować, ale ponieważ tak bardzo starał się mi pomóc, sięgnęłam w sklepie po książkę, ale z zamkniętymi oczami. Była to książka o Edgar Cayce, który uważany jest za najlepszego intuicystę naszych czasów. Kiedy dotarłam do domu, użyłam wszystkich sił by czytając książkę skoncentrować się na słowach. Nie przeczytałam więcej jak trzy strony, gdy zapaliła się iskra zainteresowania. I utrzymała się do późnych godzin porannych, kiedy skończyłam czytać książkę - poszłam szybko do księgarni po zakup wszystkich innych książek o Edgar Cayce.

Te książki otworzyły dla mnie piękny, nowy świat, który nigdy nie był znany - świat sprawiedliwości, porządku, piękna, miłości i wiedzy. Nagle, niekochany, niesprawiedliwy i nierozsądny Bóg jakiego znałam przez całe życie, stał się kochającym, sprawiedliwym i mądrym Bóstwem jakie mogłam sobie tylko wyobrazić. Odczyty Edgar Cayce dotyczące reinkarnacji i karmy przyniosły ogromne zmiany w moim sposobie myślenia. Z moich ramion spadł ciężar , ponieważ zaczęłam w końcu rozumieć jak funkcjonuje wszechświat. Mimo, że te nauki nie odpowiedziały jednak na najważniejsze pytanie, jak znaleźć swój cel w życiu, ten jeden , niepowtarzalny dla każdego.

Chciałam dać innym to, co mi dał, ale nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Prosiłam Boga, aby pokazał mi drogę. Kilka dni później natknąłam się na fragment w jednym z odczytów Edgar Cayce, która mówi, że astrologia jest wspaniałym narzędziem, które pomaga rozwijać się duchowo i że wiele wiedzy astrologicznej zostało opublikowane, ale większa wiedza nie została jeszcze napisana. Poczułam, że astrologia mogłaby być pracą mojego życia, że przez nią mogłabym znaleźć odpowiedzi na moje pytania, które stawiałam sobie przez całe życie. Wiedziałam, że moja praca będzie katalizatorem duchowym, ewolucją siebie samej i innych. Wszystko to przeszło przez mój umysł w ułamku sekundy. To było rzeczywiście doświadczenie szczytowe, po czym krzyknęłam do męża: "To jest to!" On odpowiedział: "Co to?" Powiedziałam mu, że idę na astrologię.

Nie byłam zaskoczona, że mój mąż, który spędził całe życie na badaniach naukowych poczuł się poważnie rozczarowany. "Astrologia jest nienaukowa i przesądna, jest dla naiwnych i niewykształconych, powiedział:       " masz błyskotliwy umysł - nie marnuj go na astrologię! " Kiedy powiedziałam mu, że miałam nadzieję na jego moralne wsparcie, ale, że będę dążyć do tego badania   niezależnie, on odpowiedział: "Pamiętaj, nie będę miał nic wspólnego z astrologią".

Poprosiłam mojego męża, aby towarzyszył mi na zajęcia z astrologii, które były organizowane w mojej okolicy, ale nie chciał się pokazywać wśród " takich nienaukowych ludzi”. Moi dwaj przyjaciele zgodzili się pójść ze mną na pierwsze zajęcia, ale ostatecznie coś im wypadło więc nie byli w stanie iść. Ostatecznie mój mąż powiedział niechętnie, że "pójdę z tobą pod dwoma warunkami: że zdajesz sobie sprawę, że jedynym powodem dla którego idę jest to, że cię kocham a drugi, że pójdziesz już sama na następne zajęcia. Nie mógł wiedzieć, że kiedyś zostanie astrologiem. W drodze do domu z pierwszych zajęć powiedział: "Nie mam nic do astrologii po tym wszystkim." Wracając z drugich zajęć nieśmiało mruknął: "Nie musisz chodzić sama na zajęcia. Zdecydowałem się iść z tobą."

Badania astrologii otworzyły dla mnie drzwi do wiedzy płynącej z nieba do człowieka, do każdego oddzielnie. Przekazywanych przez astrologów ze zrozumieniem i miłością. Mądrość Wszechświata wbudowała nieusuwalne znamię w mojej świadomości. Zdałam sobie sprawę, że wykładnia relacji planet i ważnych wskaźników mojego horoskopu, odzwierciedlone do pozycji na niebie, gdy weźmie się jego pierwszy oddech, by dostosować do swoich umiejętności, mocnych i słabych stron. I badanie własnego horoskopu i horoskopów wszystkich moich krewnych i przyjaciół jest w każdym przypadku dowodem na to, że to prawda. Po latach intensywnych badań i kontemplacji, stałam się zawodowym astrologiem.

Ostatnim krokiem w moim poszukiwaniu odpowiedzi na to kim jesteśmy i dlaczego jesteśmy tutaj było badanie  24 tomów książki Alice Bailey, podyktowane przez Mistrza DjwalKhula. Jeśli książki Edgar Cayce otworzyły dla mnie piękny, nowy świat a badania astrologii otworzyły drzwi do pomieszczeń w rezydencji tego pięknego świata; Alice Bailey pokazała mi cenne przebłyski w tych pokojach, sentencje wszechczasów, które należy badać i rozważać; stosować zrozumienie i miłość do tych, którzy chcą wiedzieć, kim są i dlaczego są tutaj.


Szerzej patrz: Strona WWW: http://members.tripod.com/ ~ LifePurpose /