Każdy z nas ma własnych przewodników duchowych, którzy są z nami od poczęcia. Są przy nas, aby chronić w podróży po tej płaszczyźnie ziemi, pomagać. Są naszymi aniołami, które wspomagają nas w duchowej przemianie oraz w zrozumieniu prawdziwego ja. Istnieje również przekonanie, że równocześnie wokół nas znajdują się siły negatywne. W przeciwieństwie do naszych duchowych przewodników, te mogą nałożyć na nas wiele negatywnych energii , które mogą być generowane w różny sposób. Część z nich sami wytwarzamy, resztę ludzie wokół nas. Przy czym negatywna energia wytworzona przez nas samych jest często spowodowana naszym obecnym stanem umysłu. Przyczyną może być napięcie w związku z wymaganiami w pracy czy napięta sytuacja w życiu uczuciowym , rodzinnym lub po prostu w środowisku, które utrwala negatywne wzorce. Wszyscy doświadczyliśmy tych energii. Czy czasem nie zdarza się nam wejść w jakieś pomieszczenie i mieć poczucie, że powietrze jest tak gęste, że aż można ciąć? Często doświadczamy tych energii instynktownie, czując np, że komuś z bliskich jest źle, jest nieszczęśliwy. A depresje? Przecież one pojawiają się najczęściej u osób , które czują się źle, niechciane, są nieszczęśliwe.
 


W ostatnich latach stało się dość oczywiste, że pomimo tylu udogodnień życia codziennego współczesne społeczeństwo nie czuje się zadowolone z siebie. Coraz więcej ludzi popada w depresję, wymagania stawiane sobie nie mają końca. Wszystko to powoduje niesamowite zachwianie energetyczne, które wpływa na zwiększanie się negatywnej energii wokół nas.

Negatywna energia życia , która jest wokół nas powinna być oczyszczana. W tym celu można skorzystać z technik duchowych, takich jak modlitwa i medytacja, które w sposób prosty i stuteczny pomogą nam w każdej chwili oczyścić siebie i swoje otoczenie. Mają one dodatkowo taką zaletę, że po uzyskaniu wprawy można je stosować { w formie uproszczonej } dosłownie wszędzie, gdzie będziemy czuli taką potrzebę.

Po pierwsze: Aby pomóc w ochronie trzeba zaświecić co najmniej trzy lub więcej białych świec. Kolor biały oznacza oświecenie duszy, ochronę i jest również postrzegany jako najczystszy kolor, który wibruje na najwyższym możliwym poziomie. Upewnij się, że siedzisz wygodnie i oczyść umysł z wszelkich myśli. Aby pomóc w tym procesie może chcesz korzystać z niektórych technik medytacyjnych i skoncentrować się na oddychaniu powoli i głęboko przez kilka minut. Kiedy umysł staje się jasny należy skupić się na płonących świecach a następnie spróbować następującego ćwiczenia pomagającego w ochronie. Ćwiczenie to pomoże w eliminacji negatywnych energii i ochrony środowiska. Najpierw posłużymy się krótką modlitwą. Może być ona skierowana do tych świętych, do których kierujesz się w zależności od przekonań religijnych. Możesz modlić się również do Jezusa, Boga lub Świętych czy Aniołów. Najprościej modlić się do swoich opiekunów, których każdy z nas ma. W celu ich określenia najlepiej udać się do dobrego tarocisty lub anielisty. Wyobraź sobie jasne białe światło obejmujące Twój pokój i Twój dom . Koncentrując się na świecy wywołuj moc ochrony poprzez intensywne budowanie obrazu białego światła otaczającego Ciebie i Twój dom, a tym samym wypełniając i obejmując się ochroną. Spróbuj wyobrazić sobie jak wszystko w tym świetle wygląda czysto, jak pachnie cudnie, jak wszyscy wokół Ciebie są szczęśliwi, radośni... Jak w środku światła rosną piękne białe kwiaty. Możesz też zbudować w myślach wielką świetlistą bańkę, która zamyka Twój mały świat w swojej czystości.

Trwaj w tym wyobrażeniu jak długo Ci się uda. Następnie pozostaw świece do wypalenia. Przy rytuale możesz użyć odpowdnich olejków eterycznych lub świec pachnących czy kadzidełek zgodnie z ochronnym działaniem, np biała szałwia. Zapach ułatwi Ci uruchomić zmysły.

Jeśli pragniesz poznać imiona Świętych, którzy w szczególności są Tobie bliscy, którzy mają za zadanie pomagać Ci w życiu i nie opuścić w potrzebie, napisz: iolit7@magiateria.pl