"Klimatyczne wczasy 2017 - Co Nam w Duszy Gra"

Tarot dla wszystkich

Minęło już ponad dwadzieścia siedem lat od czasu, kiedy kupiłam swoją pierwszą talię kart tarota a one nadal niezmiennie mnie fascynują i zachwycają. Co jest w nich takiego, że powierzamy im swoje smutki i radości, niepokoje i nadzieje?.... Są jak lustro naszej duszy. Pomagają określić nasze miejsce w życiu i kierunki, do których warto podążać. Możnaby rzec, że są jak widzący terapeuta, który poprzez uświadomienie lęków i obaw uzdrawia je. Przechodzą przez nie nasze pragnienia i potrzeby, uczucia i doświadczenia, które mogą być trudne do wyrażenia, a dzięki kartom postrzegane są jaśniej i bardziej szczegółowo. Możemy skonfrontować te aspekty naszego życia, które powodują w nas niepokój i stres. A kiedy już zostaną określone, łatwiej sobie z nimi poradzić, by móc iść dalej do przodu...

Tarot jest bowiem językiem symboli. Symbole na kartach pokazują w sposób piękny, ale i czasem niepokojący to, co jest wokół i wewnątrz nas . Niepokojącym, ponieważ są odbiciem nieznanych informacji głęboko ukrytych w podświadomości naszego umysłu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ karty Tarota pracują jak most pomiędzy naszym świadomym i nieświadomym. Ich szczególny charakter jest najbardziej widoczny, kiedy z nimi często pracujemy. Częste czytanie choć jednej karty jest jednym ze sposobów ustalenia ciągłości w zrozumieniu jakie siły działają w naszym życiu. Zrozumienie ich z kolei , umożliwi podjęcie współpracy , która pozwoli nam poczynić postępy w życiu. Dlatego gorąco zachęcam do podróży, która może być cudowną wycieczką z samym sobą. Cudowną, bo przepełnioną miłością i nadzieją.


Jest wiele powodów, dla których ludzie interesują się Tarotem. Jednych zachwycają swoim pięknem, innych fascynuje wszechotaczająca je tajemnica. Niezmiennie jednak wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że każdy kto poszukuje, odnajdzie w nich swoją drogę. Są bowiem odbiciem potrzeb naszego serca. Pomagają określić nasze miejsce w życiu i kierunki, do których warto podążać poprzez uświadomienie  nam samym naszych lęków i obaw – a przez to uzdrawiają je. Przechodzą przez nie nasze pragnienia i potrzeby, uczucia i doświadczenia, które mogą być trudne do wyrażenia a dzięki kartom postrzegane są jaśniej i bardziej szczegółowo. Jesteśmy w stanie skonfrontować te aspekty naszego życia, które powodują w nas niepokój i lęk. A kiedy zostaną już określone, łatwiej sobie z nimi poradzić, by móc iść dalej do przodu.

Samo pochodzenie kart Tarota nie jest już tak bardzo osnute tajemnicą. Pierwsza wzmianka na ich temat pojawiła się w Europie w drugiej połowie XIV wieku. Karty z tego okresu znalazły się w Topkapi. W roku 1505 nazwa Tarot pojawiła się w zapiskach we Włoszech (Ferrera) . Jeszcze w tym czasie posiadała ona formę kart do gry. Ezoteryczna postać Tarota została odkryta dopiero w XVIII wieku przez francuskiego uczonego Antoine Court de Gebelin. Od tego czasu fascynuje wielu poszukujących odpowiedzi. Powstaje coraz więcej nowych wariantów kart ( po roku 1970) z przepięknymi zdobieniami i treściami. Obecnie karty Tarot są powszechnie dostępne, a wiedza o tym jak z nich korzystać, również chętnie przekazywana.


stat4u