Tradycja Reiki wyróżnia trzy stopnie Reiki: I, II oraz III - Mistrz/Nauczyciel. Każdy poziom związany jest przekazaniem uczniowi odpowiedniej wiedzy oraz inicjacji, których rolą jest poszerzenie kanałów energetycznych, czakr oraz oczyszczenie pola energetycznego ucznia. To dzięki nim będzie możliwy przepływ energii - tak niezbędny w procesie uzdrawiania Reiki. Inicjacja chroni również przed utratą własnej energii oraz pozwala na nieustające korzystanie z uzdrawiającego źródła Miłości.

Pierwszy stopień Reiki

Pozwala zdobyć wiedzę na temat stosowania Reiki jako techniki uzdrawiania ludzi oraz zwierząt, wspomagania roślin w hodowli, oczyszczania przedmiotów, pożywienia oraz pomieszczeń z negatywnej energii, energetyzowania pożywienia, napojów, rzeczy, pomieszczeń.

Na I stopniu uczeń otrzymuje 4 inicjacje oczyszczające i poszerzające czakry i kanały energetyczne. Dzięki temu ciało ucznia zostaje przygotowane do pracy energetycznej.
Kurs pierwszego stopnia trwa 1 dzień.


Drugi stopień Reiki

Pozwala zdobyć wiedzę na temat uzdrawiania na odległość, uwalniania od urazów z przeszłości - również karmicznej, oczyszczania sytuacji, podnosi zdolności manifestacji, zwiększa przepływ energii oraz efektywność pracy.

Na II stopniu uczeń otrzymuje 3 inicjacje oraz poznaje specjalne znaki Reiki. Kurs drugiego stopnia trwa 1 dzień.


Trzeci stopień Reiki

Jest stopniem mistrzowskim i nauczycielskim. Tu, oprócz pogłębienia przepływu energii, uczysz się, jak inicjować innych tak, by i oni mogli cieszyć się z tej dobroczynnej mocy.

Na III stopniu uczeń otrzymuje inicjacje mistrzowskie oraz specjalne znaki Mistrza. Kurs trzeciego stopnia trwa 1 dzień.

 

Inicjacje - czego się spodziewać

Podczas inicjacji Reiki możesz odczuwać chłód, ciepło, prądy energii przepływające przez Twoje ciało, możesz zacząć się śmiać, płakać, mieć wizje. Możesz też nie odczuwać nic. Każdy rodzaj odczuć jest tu właściwy. To sprawa indywidualna każdego człowieka.

Przez pierwsze trzy tygodnie do trzech miesięcy po inicjacji następuje proces intensywnego oczyszczania się. Stare nie wyleczone, a tylko zaleczone choroby zaczynają wychodzić na wierzch, by zniknąć już na zawsze. Dlatego przez pierwsze dni po inicjacji możesz czuć się chory. To jednak minie, kiedy nagromadzone toksyny opuszczą Twe ciało. Po ich usunięciu Twoja odporność wyraźnie się podniesie.

Zmiany zachodzą nie tylko na poziomie fizycznym, ale i na energetyczno-mentalnym i emocjonalnym. Po inicjacji w Reiki Twoje życie może się zacząć stopniowo zmieniać na lepsze. Możesz przestać lubić robić to, co Ci szkodzi. Możesz zmienić krąg znajomych na bardziej pozytywny i wspierający. Twoje pozytywne związki mogą się pogłębić. Zaczniesz odczuwać potrzebę rozwoju. Jeśli kiedyś coś Cię przed nim tamowało, teraz straci na znaczeniu.

Ważne, byś od czasu inicjacji, zwłaszcza przez minimum pierwsze trzy tygodnie dawał sobie Reiki codziennie. Codziennie staraj się odnaleźć radość w życiu i powody do wdzięczności. Wprowadzaj zasady Reiki. Obdarzaj sobie i innych akceptacją, przebaczeniem, miłością. Odżywiaj się zdrowo i zażywaj ruchu - na przykład ćwiczeń jogi, spacerów. Dbaj o relaks w swoim życiu. Te wszystkie czynności pozwolą Ci pełniej przejść proces oczyszczania oraz uczą pracy ze swoim ciałem.