Stoi w zimnej ciszy. Otacza ją Twoja dłoń. Energia człowieka przepływa do jej wyciszonej formy, przekazując swoją moc. Magia wyzwala iskrę i płomień rozpoczyna swój taniec. Ogień spotyka Ziemię, by wytworzyć Wodę i Powietrze.. Wosk się topi. Moc zostaje wyzwolona...


W tej krótkiej formule pojawia się cała złożoność istoty i piękna magii świec. W jednej świecy spotykają się bowiem cztery żywioły, które wyzwolone w przestrzeń rozpoczynają swój magiczny taniec sprawczy. Taniec, który został zauważony i jest z powodzeniem stosowany już od zarania dziejów. We wszystkich kulturach i religiach na całym świecie jest zapalanych miliony świec. To one stają się naszym przewodnikiem światła, gdy zabraknie prądu; to one palą się na ołtarzach, gdy składamy prośby lub dziękczynienia i wreszcie to one są zapalane na naszych tortach urodzinowych, dla spełnienia marzeń. Świece są również wykorzystywane do celów magicznych. Powody tego są oczywiste: są one powszechnie dostępne, w szerokiej gamie kolorów, a kolory są bezpośrednio związane z konkretnymi magicznymi energiami. Świeca, którą wybierzesz, nie musi mieć żadnej konkretnej wielkości, nie musi być droga czy mieć jakąś określoną formę. Najważniejszy jest tu Twój zamiar i osobisty wkład kosztów (nawet tych minimalnych) i energii. Korzystamy z koloru świecy, który odpowiada danej energii lub kolorom czakr. Zastosuj symbole, które są właściwe dla danego rodzaju magii, np. serce dla magii miłości, znak dolara w rytuale pieniądza. Z dużym powodzeniem mogą być również stosowane znaki runiczne wyryte lub naklejone na świecy lub jeśli pragniesz zharmonizować swoje wnętrze - symbole zodiakalne. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego koloru świecy, możesz użyć z powodzeniem białej, jest ona odpowiednia dla każdego rodzaju magii. Rozmiar nie ma znaczenia. Mogą być również używane świece małe, herbaciane. Ja używam wotywnych świec, ponieważ są one łatwe do przechowywania, są dostępne w wielu kolorach i bezpiecznie spalają się w niezbyt długim czasie, co jest o tyle istotne, że należy pamiętać, iż do każdego rytuału używamy jedną nową świecę, która musi wypalić się do końca. A więc nie powinna to być świeca, która jest bardzo gruba i wysoka, gdyż te potrafią palić się ponad dobę. Niektórzy uważają, że zdmuchując świecę rozpraszamy zamiar magiczny, więc do ugaszenia możesz użyć kapturek gaszący lub mokre palce. Znana jest również technika klaskania dłońmi nad płomieniem w celu jego ugaszenia, ale najlepiej jest po prostu zaczekać, aż sama świeca się ugasi.

Przy tworzeniu rytuałów mogą być również wykorzystywane olejki eteryczne. Mogą one być wcierane w świecę po to, by uwolnić zapach, gdy świeca będzie spalana. Można też kroplę olejku nalać na górną część świecy. Olejki można także mieszać z wodą i spalać w osobnym kominku, w ramach rytuału. Na przykład, cynamon może być używany do rytuałów miłości, lawenda jest wykorzystywana do relaksu lub do leczenia. Więcej na temat aromaterapii w oddzielnym linku.

  • KOLORY CZERWONY - utrzymanie siły zdrowego ciała, energii fizycznej, pasji i namiętności; odwaga, ochrona i magia obronna. Ten kolor jest elementem ognia. Na całym świecie, czerwony jest związany z życiem i śmiercią.
  • RÓŻOWY - Miłość, przyjaźń, empatia, współczucie. Różowe świece mogą być spalane podczas rytuałów mających na celu poprawę miłości własnej, wiary w siebie. Są idealne na wesela i na wszelkie formy emocjonalnego związku.
  • POMARAŃCZOWY - atrakcyjność, energia, wzrost osobistej energii fizycznej. Spalamy, aby przyciągnąć wpływy lub obiekty; radosna energetyczna przyjaźń.
  • ŻÓŁTY - Intelekt, zaufanie, komunikacja, elokwencja, podróże, przemieszczania się. Żółty to kolor elementu Powietrza. Spalanie żółtych świec podczas rytuałów ma na celu podniesienie swoich umiejętności wizualizacji. Jest właściwe przed rozpoczęciem studiów w dowolnym kierunku przedmiotu, by stymulować umysł świadomy. Zapal świecę i pozwól jej palić się podczas pracy. Jeśli pracujesz w dziedzinie sztuki scenicznej, żółty kolor jest bardzo pomocny przy każdy występie.
  • ZIELONY - Pieniądze, dobrobyt, płodność; uzdrowieni; wzrost obfitości. Kolor zielony jest z elementem Ziemi. Spalaj przy poszukiwaniu pracy lub znalezienia rzeczy zagubionych.
  • NIEBIESKI - Uzdrowienie, pokój, cierpliwość, psychiczna sfera, szczęście. Niebieski to kolor elementu Wody. Stosowany jest również w sferze snu. Jeśli masz problemy ze spaniem, zapal niebieską świecę i wizualizuj dobry, spokojny sen. Spalaj na kilka chwil przed snem, a następnie zgaś. Niebieskie świece mogą być również spalane w celu pobudzenia umysłu.
  • FIOLETOWY - Moc; uzdrowienie ciężkich chorób, duchowość, medytacja, religia. Świece fioletowe mogą być spalane w celu wzmocnienia wszystkich działań duchowych, aby zwiększyć moc magiczną, jak i jako część intensywnego rytuały uzdrawiania, w połączeniu z niebieskimi świecami.
  • BIAŁY - Ochrona, oczyszczanie; do wszystkich celów. Biała świeca zawiera wszystkie kolory. Jest związana z Księżycem. Białe świece są specjalnie spalane podczas oczyszczania i rytuałów ochronnych. Jeśli możesz zakupić tylko jedną świecę, wybierz białą. Przed użyciem naładuj ją swoją intencją i będzie działać na wszystkie pozytywne cele.
  • CZARNY- wchłaniający negatywności; zakończenie czegoś, co jest początkiem nowego. Czarny jest brakiem kolorów w magii, ale także w przestrzeni kosmicznej. Wbrew temu, co może słyszeliście, czarne świece są spalane dla pozytywnych celów, takich jak wyrzucanie zgubnych energii lub absorbowanie choroby czy pozbywanie się złych przyzwyczajeń lub nawyków.
  • BRĄZOWY - Spalamy do stosowania rytuałów ochronnych dla naszych zwierząt, zwykle w połączeniu z innymi kolorami. Brązowe i czerwone świece ochraniają zwierzęta, brązowe i niebieskie -uzdrawiają itd.


Opis kolorów na podstawie książki „ Earth, Air, Fire & Water” by Scott Cunningham