Widok osoby noszącej ametyst, kryształ górski czy każdy inny kamień półszlachetny w postaci wisiora czy kolczyków nie jest obecnie rzadkością. Zwykle, gdy słyszymy i myślimy o kryształach, cofamy się do czasów starożytnych Egipcjan czy średniowiecznych, podczas gdy w rzeczywistości kryształy były stosowane na długo przed okresem życia starożytnych Egipcjan tj ok 1352 p.n.e. Współcześni archeolodzy odkryli bowiem, że ludzie żyjący już w okresie górnego paleolitu (25000 - 12000 p.n.e), stosowali kamienie do różnych celów. Między 7000 a 2000 p.n.e, kultury w Mezopotamii, starożytnej cywilizacji Indusu, Afganistanie i Fenicjanie używali kryształy do wyrobu biżuterii, narzędzi oraz do uzdrawiania i ochrony. Z ich dobrodziejstwa korzystamy i w czasach nam współczesnych, niezmiennie w bardzo podobnych zakresach.


Kryształy i kamienie półszlachetne są cennym surowcem, który pomaga nam w poszukiwaniu poprawy naszego życia na wszystkich poziomach. Powszechnie wiadomo, że wokół nas jest energia, którą właśnie za pomocą kamieni możemy dla siebie ściągnąć lub dopasować się do niej. Jest to oczywiście jeden ze sposobów czerpania energii Ziemi, ale równocześnie najprostszy. Kamienie bowiem przemieniają i przekształcają, przyciągają i odpychają energie. W związku z tym, możemy za ich pomocą przyciągnąć powodzenie, miłość, uzdrowić wokół siebie aurę czy odepchnąć negatywne energie. Dlatego są z dużym powodzeniem stosowane np w medycynie. Ale współcześni naukowcy umieli przystosować dobroczynne działanie kryształów również w życiu codziennym. Niewielu z nas pamięta na co dzień, że stosuje się je np w komputerze, radioodbiornikach czy innych urządzeniach zdalnie sterowanych. Nowoczesna nauka uznała zdolność kryształów do przechowywania energii, przekazywania jej. Niektóre energie pozwalają również na wysyłanie i odbieranie sygnałów.

Kryształy jak wcześniej wspomniałam będą przyciągały albo odpychały..Bądź więc pewny, że jeśli dany kryształ jest przeznaczony dla Ciebie, to znajdzie on do Ciebie drogę po to, aby Ci pomóc w zrównoważeniu Twojej własnej energii. Przyjdzie do Ciebie w postaci prezentu, czy przyciągnie Twoją uwagę podczas przeglądania kamieni w sklepie, internecie itd...lub po prostu na spacerze. Jego przyciąganie polega na tym, że będziesz miał wrażenie , iż musisz go po prostu mieć.

Podsumowując, my nie tylko przyciągamy kamienie, ale również one przyciągają nas. A to znaczy , że jesteśmy w jakiejś potrzebie, w której będą nam służyły pomocą. Mają one bowiem energię i pamięć ludzkości od tysięcy lat i nadal będą nam pomagać w naszych czasach.