OCZYSZCZANIE KAMIENI

W kamieniu znajduje się czysta i naturalna energia. Jednak najczęściej zanieczyszczona wszelkiego rodzaju nabytymi wibracjami, które mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne. Bowiem kamienie są zawsze "otwarte" na przyjmowanie rozmaitych wpływów od wszystkich i wszystkiego, co je otacza. Na przykład osoby chore mogą nieświadomie przenieść na kamień energię choroby. Dlatego bardzo ważne jest, aby usunąć wszelkie negatywne wibracje i nieskoordynowane energie. Po oczyszczeniu kamienia, będzie można czerpać z jego naturalnego źródła mocy i pilnować, aby nie zachwiać jego energetyki. Należy chronić go przed dotykiem innej osoby, by nie zakłóciła łączącej was (Ciebie i kamień) więzi energetycznej. A jeśli do tego dojdzie, na nowo oczyść kamień.

Istnieje kilka metod oczyszczania kamieni. Można dla pewności zastosować więcej niż jedną.

 1. Zastosowanie wizualizacji i słów mocy.
  Trzymając kamień w ręce wypowiedz z mocą słowa:
  "Pragnę, aby ten kamień został oczyszczony! Rozkazuję, żeby opuściły go wszelkie negatywne energie. Kamień sam się oczyszcza! I niech tak się stanie."
  Podczas powtarzania tych słów na głos, wizualizuj, jak negatywne energie opadają z kamienia niczym chmura brudnego, gęstego kurzu i pozostają jedynie czyste, świetliste energie.
 2. Spłukanie negatywnych energii.
  Należy umieścić kamień pod zimnym lub letnim (nigdy nie gorącym) strumieniem wody. Wizualizuj jak wszystkie negatywne energie, niepożądane wibracje zostają spłukane, a pozostają tylko czyste i naturalne. Po takim zabiegu nie wolno wycierać kamienia żadnym ręcznikiem czy ściereczką, lecz pozostawić go tak, aby mógł naturalnie wyschnąć. Najlepiej w promieniach słońca - słońce ma ogromną moc energetyzującą i powinno się ją wykorzystywać przy każdej okazji, czyli "ładować baterie" swojego kamyczka. Tym bardziej, że pobiera on nie tylko energię słoneczna, ale również całego kosmosu, wszechświata.
 3. Oczyszczanie za pomocą słonej wody.
  Trzeba zanurzyć kamień w słonej wodzie od kilkanastu minut do kilku godzin. Po wyjęciu poożyć na jakimś materiale ,ręczniku tylko przeznaczonym dla nich i suszą się same naturalnie najlepiej w świetle słońca by ściągnąć jeszcze energię i się doładować.
 4. Oczyszczenie za pomocą żywiołu ziemi.
  Zakop kamień w swoim ogrodzie. Ten sposób jest bardzo skuteczny, gdyż nasza planeta składa się w co najmniej jednej trzeciej z kwarcu, i potężne pole energii magnetycznej, znajdujące się w ziemi, wspaniale oczyści twój kamień. Trzeba tylko uważać na psy, bo one bardzo często uwielbiają wykopywać kryształy. :-)
 5. Oczyszczanie za pomocą szczotki kwarcu.
  Należy umieścić kamień na dużym skupisku kwarców krystalicznych, czyli tzw. szczotce kwarcu. Wspaniale nadaje się do tego celu kryształ górski, bowiem silne energie obecne wewnątrz skupiska, szybciutko zneutralizują negatywne energie i dodatkowo wzmocnią kamień swoją mocą.
 6. Oczyszczanie dymem kadzidła.
  Tą metodę warto zastosować jako dodatkową. Kamień należy okadzić dymem z kadzidełka, po prostu zanurzyć go w nim. Do tego celu najlepiej użyć kadzideł o właściwościach oczyszczających, np. benzoes, mirrę (więcej na temat właściwości kadzideł w dziale: Kadzidełka).
 7. Oczyszczanie solą.
  Należy zasypać kamień solą w małym naczyniu i pozostawić go na 24 godziny. Trzeba zachować ostrożność, gdyż sól może uszkodzić bardziej miękkie kamienie.
 8. Oczyszczanie za pomocą wizualizacji.
  Wycisz się i weź głęboki wdech. Z całą mocą dmuchnij na kryształ wyobrażając sobie przy tym, że zdmuchujesz z niego ciemny pył, w którym znajduje się wszystko to, co negatywne. Czynność tę można powtórzyć kilka razy, aż do momentu, gdy nabierze się pewności, że kamień został już oczyszczony.
  Jeżeli stosujemy kamień w leczeniu należy oczyszczać go jak najczęściej, najlepiej po każdym zabiegu leczniczym. Kamienie nie oczyszczone stają się coraz mniej efektywne. Można także odczuć zaburzenia ich równowagi jako wrażenie ciężaru i dyskomfortu. Gdy oczyścimy nasz kamień, powinno się pilnować, aby nikt inny go nie dotykał, bo może zaburzyć jego energię. Jeśli więc ktoś go dotknie, radzę ponowić oczyszczanie.


Poświęcanie kamienia

Sposoby wykorzystania energii kamieni

 • Eliksiry z kamieni
  Eliksiry, nalewki są to płynne preparaty zrobione z kamieni. Przygotowuje się je przez umieszczenie kamieni w czystej wodzie i pozostawienie na kilka godzin w słońcu. Woda, która w ten sposób została naładowana energiami kamieni, może zostać przefiltrowana i zakonserwowana alkoholem.
  Eliksiry z klejnotów (kamieni szlachetnych, półszlachetnych, bursztynu czy skamieniałego drewna i innych) są niezwykle pomocne w leczeniu dolegliwości spowodowanych przez negatywne myśli i emocje. Stosuje się dawkę 10 kropli dwa razy dziennie przez miesiąc. Jeśli jest to konieczne, można podawać eliksir częściej, na przykład po 5 kropli cztery razy dziennie. Można go stosować bez rozcieńczania albo rozcieńczony źródlaną wodą i konserwowany odrobiną wódki. Najczęściej najkorzystniejsze jest zażywanie nie rozcieńczonego przez pierwszy miesiąc terapii, a później rozcieńczenie dawki, np. 4 krople na 10 ml. Mimo iż poprawa najczęściej jest zauważalna po upływie pierwszego miesiąca, leczenie trwa kilka miesięcy i być może trzeba będzie co miesiąc zmieniać eliksir. Wszystko zależy od danego przypadku. Na przykład po leczeniu negatywnego aspektu emocjonalnego problemu, wymagane jest leczenie wzmacniające pozytywny aspekt tej samej lub innej emocji.
  Eliksiry mogą być stosowane łącznie z każdą inną formą leczenia, nie zakłócając jej przebiegu. Eliksiry poleca się do leczenia problemów psychicznych i emocjonalnych, zaś jeśli chodzi o dolegliwości fizyczne, mogą stanowić jedynie uzupełnienie konwencjonalnego leczenia, dodatkowe wzmocnienie kuracji.
 • Biżuteria
  Aby kamień oddziaływał na daną osobę musi mieć z nią kontakt. A kontakt taki zapewnia np. biżuteria. Przypominam o oczyszczaniu biżuterii, szczególnie tej wiekowej, bowiem może mieć wiele zgromadzonej, niekoniecznie pozytywnej energii. Można także nosić kamienie w woreczku np. na szyi jako rodzaj amuletu, wszywać w ubranie czy nawet nosić po prostu przy sobie: w kieszeni, portfelu, torebce itd. Ważne jest jednak wtedy, aby swój kamyczek co jakiś czas wziąć do ręki, by nawiązać z nim kontakt bezpośredni. Trzymając kamień minimum 10 minut w dłoni, otrzymasz zwiększoną dawkę energii.
 • Kamienie w domu
  Również kamienie ustawione w naszym otoczeniu: w domu, pracy, samochodzie etc. wpływają na nasz organizm i energię w danym pomieszczeniu. Wysyłają subtelną energię, która w zależności od rodzaju kamienia posiada różne właściwości. Opis właściwości magicznych i leczniczych kamieni znajduje się w Mocy Kamieni. Polecam także kontakt z przedmiotami z danych kamieni, to oczywiste, że napój wychylony z kielicha wykonanego np. z agatu otrzyma jego pozytywną energię, która następnie wniknie w Ciebie.


Jak już wcześniej wspomniałam należy chronić swoje oczyszczone kamienie, przed niepożądanym wpływem. Wszystkie kwarce krystaliczne i kamienie szlachetne natychmiast odpowiadają na intencje używających je osób. Dlatego właśnie istnieje niebezpieczeństwo, że ich energia zostanie błędnie wykorzystana, nadużyta, niewłaściwie skierowana. To do nas należy ochrona naszych własnych kamieni. Kryształy zawsze przyciągają ręce i umysły ciekawskich i wiele spośród tych rąk przekazuje negatywne lub nieszczęśliwe wibracje, które twój kamień łatwo zanieczyszczą. Zatem, aby ochronić swoje kamyczki od tych ewentualnych szkodliwych energii i wibracji, zastosuj poniższe słowa mocy: 

"Rozkazuję, aby ten kamień był używany tylko z najwyższym pożytkiem dla mnie i ludzi, z którymi będę pracował. Niech tak się stanie."