Zapraszam wszystkich chętnych do poznania metody interpretacji Tarotowego Portretu Psychologicznego, a szczególnie tych, którzy czują, że to razem ze mną chcieliby przejść tą drogę nauki.

Więcej o warsztatch w zakładce Moje warsztaty.

Hermann Hesse tak kiedyś napisał:

"Nie mogę siebie nazwać wiedzącym. Byłem poszukującym i jestem nim dotąd, nie szukam już jednak w gwiazdach i księgach, zaczynam bowiem słyszeć nauki, którymi szemrze we mnie własna krew".

Cytując ten fragment chciałam podkreślić to, że Tarotowy Portret Psychologiczny jest techniką, która jak każdą metodę można opanować. Jednak nie da się go ująć w ścisłe karby i schematy. Wpływ poszczególny kart na nasze życie może być bardzo różny a przede wszystkim po prostu zmienny. Dlatego trzeba wyraźnie powiedzieć, każdy portreciska się chyba ze mną zgodzi, że jest przede wszystkim pracą intuicyjną. Jest po prostu kolejną - obok dywinacyjnej, metodą wykorzystania kart tarota do pracy nad samym sobą. Portret jest żywą strukturą, którą trzeba czuć w sobie, słyszeć jego głos we krwi. To dzięki tej technice nie będziesz już mógł powiedzieć, że nie znasz swoich zadań. Nie będzie więcej usprawiedliwień. Idąc dalej za Hermannem Hesse dodam:

"Każdy ma jakieś „zadanie”, nikt jednak nie może sam go dla siebie wybrać, opisać, i wypełniać według własnej woli. [...] Żaden, żaden, żaden obowiązek nie istniał dla ludzi przebudzonych, prócz tego jednego: szukać samego siebie, w sobie się umocnić, po omacku szukać własnej drogi naprzód, niezależnie od tego, dokąd ona wiedzie...Nie żyłem po to, by układać wiersze czy wygłaszać kazania, czy malować. Ani ja, ani żaden inny człowiek nie po to istniał. Wszystko to było jedynie uboczne. A prawdziwe powołanie każdego polegało na jednym tylko: na odnalezieniu samego siebie. I skończyć mógł jako poeta lub wariat, jako prorok lub zbrodniarz - nie jego to była sprawa i w końcu pozbawiona znaczenia. Jego sprawą było znaleźć własny los - nie byle jaki - i przeżyć go w pełni, całkowicie, bez załamania. Cała zaś reszta była połowiczna jedynie, była próbą ucieczki, była nawrotem do ideałów mas, adaptacją i lękiem przed własnym wnętrzem"...

Zapraszam

Ijolit

Wszelkie pytania proszę kierować na adres: iolit7@magiateria.pl