Do Ciebie od Pana Boga


Przyjmij moje rady.

Słyszę Twój płacz. Wiedz, że Cię słyszę. Bądź spokojny. Ucisz się. Przychodzę ukoić Twój smutek, albowiem znam jego przyczynę i wiem, jak uleczyć.

Płaczesz nad dziecięcymi marzeniami, które uleciały z biegiem lat.

Płaczesz nad utraconą godnością, nad niewykorzystanymi zdolnościami.

Płaczesz nad utratą własnej tożsamości, zadeptanej przez tłum.

Płaczesz nad zmarnowanym talentem, któremu się sprzeniewierzyłeś.

Patrzysz na siebie ze wstydem i odwracasz się w przerażeniu od swego oblicza odbicia w wodzie.

Gdzie podziały się wdzięk Twoich manier, piękno Twej postaci, prężność ruchów, jasność umysłu, świetność mowy? Kto skradł Ci te dobra? Czy ów złodziej jest ci znany, tak jak mnie?

Czy pamiętasz, kto natchnął Cię planami i marzeniami i posiał w Tobie ziarna nadziei? Nie zachowałeś wspomnienia tej pierwszej chwili. Czy pamiętasz tajemnicę, którą wyszeptałem Ci do ucha, błogosławiąc Cię? Czy pamiętasz naszą tajemnicę?

Nie możesz pamiętać.

Upływające lata zniszczyły te wspomnienia, albowiem napełniły Twój umysł lękiem, zwątpieniem, troskami, wyrzutami sumienia i nienawiścią. Tam, gdzie zamieszkują te bestie, nie ma miejsca na radosne wspomnienia.
 Nie płacz więcej. Jestem z Tobą... a ta chwila jest jak linia dzieląca Twoje życie. Przeszłość umarła. Niechaj umarli grzebią swoich umarłych.

Dzisiaj powstajesz ze śmierci za życia.

Dzisiaj, jak Jezus przy grobie Łazarza, rozkazuję Ci wstać, i oto wychodzisz z jaskini zatracenia, by rozpocząć nowe życie.

Dzisiaj są Twoje narodziny. To nowa data Twoich urodzin. Twoje poprzednie życie było tylko jak próba przed spektaklem w teatrze. Tym razem kurtyna jest podniesiona.

fragmenty "Największy cud świata" Oga Mandino