Jest to możliwość uzyskania poczucia, widzenia lub czucia czegoś lub kogoś. Intuicja komunikuje się z nami poprzez symbole, uczucia i emocje. Zazwyczaj nie mówią one w jasnym, czytelnym języku. Na przykład drzwi windy otwierają się i wewnątrz stoi obcy. Przed zrobieniem kroku do środka, włosy jeżą się nam na karku. To nasz strach, to jest intuicja. Każdy z nas ją ma . Uważam, że się z nią rodzimy. Używamy jej jako dzieci - nie wiemy dlaczego, ale idziemy za naszym instynktem. Z wiekiem jednak nasz racjonalny umysł się rozwija, tracimy kontakt z naszą intuicją. Ignorujemy go, odkładamy na bok - aby zapomnieć. Ale intuicja jest jak gumowa piłeczka, może zostać wzmocniona i powrócić do swej formy. Najprostszą metodą kontaktu z nią odbywa się poprzez koncentrację i głębokie oddychanie. Poprzez relaksujące skupienie się na obiekcie, przy głębokich oddechach, możemy szkolić nasze umysły do powiększenia powierzchni dla naszej intuicji. Kiedy koncentrujemy się na jednym obiekcie, raz dziennie, blokując równocześnie nasz racjonalny umysł, zaczynamy podróż będącą powrotem do kontaktów z naszą intuicją.


Zadanie 1:
Zamknij oczy, pomyśl kim jesteś, co słyszysz, gdzie jesteś, jaki czujesz zapach, smak, jakie są Twoje wspomnienia. Napisz wszystko co się pojawi w głowie bez względu na znaczne. Nie rób nic na siłę - niech wrażenia same przyjdą.


Zadanie 2:
Napisz lub nagraj na dyktafon swoje zalety, mocne strony, talenty, umiejętności, zdolności, co lubisz robić – w czym jesteś dobry, itp. Postaraj się być jak najbardziej szczegółowy.


Zadanie 3:
Opisz szczegółowo co robisz dla życia, lub po prostu co zrobiłeś do tej pory, nawet jeśli jesteś studentem, bezrobotnym lub zajmujesz się domem.


Znaczenie odpowiedzi

Teraz, po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie trzy pytania, porównaj i zrób analizę odpowiedzi. Znajdź podobieństwa i różnice między trzema odpowiedziami. Czy w Twoim życiu jest harmonia. Gdzie jest niezgoda? Zadanie 1 i 3 podpowie Ci w jaki sposób dążysz do sukcesu, czy jesteś samotny, czy masz wokół siebie ludzi, na których możesz się oprzeć. Jakie sa twoje pragnienia? Twoja intuicja podpowie Ci, czy jesteś tylko uczestnikiem twojego życia, biernym " słuchaczem", czy sam nim zarządzasz. Twoje odczucia wskażą Ci sprawy ,wobec których chciałbyś schować się pod kołdrę i nie realizować oraz sprawy, które wyraźnie są dla Ciebie właściwe i czyste w intencjach. Zadanie 2 z kolei, podpowie Ci , w jaki sposób korzystać z własnych umiejętności i jak realizować dobre intencje. Ilość Twoich zapisków pomoże Ci wskazać jaką masz intuicję oraz podpowie Ci, jak się jej słuchać. Wystarczy już tylko włączyć tak dobrze znany nam racjonalizm.